TM – ATRASTI AUKSO VIDURĮ

TM – ATRASTI AUKSO VIDURĮ

2024.05.25

Stabdžių trinkelės - vienos dažniausiai keičiamų detalių ir vienos svarbiausių vairuotojo ir transporto priemonės saugumui. Pavojai leidžiantis kalnų serpentinais, stabdymas ekstremaliomis situacijomis, dažnos kelių policijos kontrolės svečiose šalyse verčia ieškoti efektyviai stabdančių stabdžių trinkelių. Kaip išsirinkti jas, kai pasiūla tokia gausi? Kaip atskirti gerą produktą nuo tik gerai išreklamuoto ir gražiai supakuoto.

Iniciatyvos ėmėsi UAB TRUCK MASTER. Bnedrovės direktorius, lankydamasis pasaulinėse AUTOMECHANIKA parodose Frankfurte prie Maino,  Šanchajuje, surinko didelę kolekciją: 30 atrinktų pavyzdžių - nuo patyrusių, užsirekomendavusių TEXTAR, BERAL, KNORR,JURID stabdžių trinkelių iki bevardžių pigių detalių iš Kinijos. 

Bendrovės  TRUCK MASTER ir partnerių virš 150 vilkikų ir priekabų parke galima realiai išbandyti daug trinkelių, bet tam reikia daug laiko, o ir kaip įvertinti subjektyvius veiksnius: vairuotojo važiavimo stilių, oro temperatūra ir t.t. Kaip sulyginti stabdžių trinkeles vienodomis sąlygomis? 

Buvo surasta laboratorija - akredituota atlikti stabdžių sistemų bandymus. Laboratorijoje  atliekami stabdžių trinkelių palyginamieji dinaminio trinties koeficiento ir energetinio dilumo bandymai. Atliekant 100 stabdymo ciklų, fiksuojama temperatūra, dilumas, trinties koeficientas ir stabdžių trinkelės atliktas darbas. 

Plati testavimo programa atskleidė žinomas tiesas: brangios, patyrusių gamintojų stabdžių trinkelės puikiai išlaiko stabdymo efektyvumą aukštose darbinėse temperatūrose, mažai dilios. Tačiau buvo rasta ir tai, ko ieškota: produktas, kuris užtikrintų transporto priemonės saugų stabdymą, turėtų pakankamai geras dilumo charakteristikas ir nebūtų labai brangios. Tokios išrinktos trinkelės pavadintos TM vardu. Su stabdžių sistemų bandymo laboratorija sudaryta ilgalaikė sutartis, kad būtų tikrinama kiekviena nauja pagaminta TM stabdžių trinkelių partija. Tai užtikrins, kad TM gamintojas nenukryps nuo etalono charakteristikų ir vartotojas gaus pastovios kokybės produktą.